PL EN
14 lipca, 2023

Rekrutacja internetowa do Szkoły Doktorskiej PB

W okresie od 17 lipca 2023 r. rusza internetowa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej (SDPB). Kandydaci mogą
rejestrować się w systemie IRK do 01 września 2023 r.

Następnie komisje rekrutacyjne przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami w dniach 12-14.09.2023 r.

Harmonogram rekrutacji oraz wykaz wymaganych dokumentów dostępny jest na stronie internetowej SDPB – Rekrutacja.

Dokumenty wymagane od osoby ubiegającej się o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej (SDPB), są zobowiązani w terminie przewidzianym w harmonogramie rekrutacji złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie o przyjęcie do SDPB skierowane do Komisji Rekrutacyjnej w dyscyplinie.
    Dodatkowo podanie powinno zawierać:

• informacje dotyczące planowanego zaangażowania w realizację rozprawy doktorskiej, tj. ile czasu tygodniowo kandydat planuje wygospodarować na realizację założonego celu;
    • informację dotyczącą planowanego pozyskania finansowania działań naukowych w ramach realizacji zadań związanych z rozprawą doktorską
  2. Kwestionariusz osobowy (załącznik nr 2).
  3. Odpis dyplomu magistra, magistra inżyniera lub równorzędnego.
  4. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia kształcenia w SDPB. W przypadku kandydatów cudzoziemców, za zgodą Dyrektora, termin dostarczenia zaświadczenia może zostać wydłużony.
  5. Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B1 lub wyższym (np. certyfikat, suplement do dyplomu ukończenia studiów). W przypadku osoby, której językiem ojczystym jest język angielski powyższy wymóg nie jest stosowany.

Uznawane są również oceny ze zdanych egzaminów maturalnych:

• Egzamin maturalny (świadectwo maturalne) na poziomie podstawowym z oceną procentową od 80% z części pisemnej;
    • Egzamin maturalny (świadectwo maturalne) na poziomie rozszerzonym z oceną procentową: od 45% z części pisemnej.