PL EN
4 maja, 2022

Politechnika Białostocka oraz IDEAS NCBR podpisały list intencyjny w sprawie kształcenia naukowców w ramach SDPB

Politechnika Białostocka oraz IDEAS NCBR podpisały list intencyjny w sprawie kształcenia naukowców w ramach Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej. Współpraca umożliwi finansowanie stypendiów doktorantów oraz wsparcie merytoryczne, dzięki czemu będą mogli rozwijać się i efektywnie prowadzić prace badawcze.

Kooperacja to szansa na wykorzystanie potencjału badawczego młodych naukowców w obszarach związanych z technologiami cyfrowymi. Uczelnia wraz z IDEAS NCBR Sp. z o.o. podpisały w tej sprawie list intencyjny, którego celem jest wsparcie doktorantów w całym okresie realizacji rozprawy doktorskiej.

Głównym celem projektu jest wspólne wykształcenie nowego pokolenia naukowców poprzez zapewnienie im atrakcyjnego środowiska do prowadzenia prac badawczych oraz dostęp do wiedzy uznanych ekspertów. Współpraca dotyczy wsparcia rozwoju młodych naukowców w obszarze sztucznej inteligencji i rozwiązań informatycznych dla ekonomii cyfrowej. Głównymi beneficjentami projektu będą absolwenci Wydziału Informatyki, którzy już jako doktoranci w Szkole Doktorskiej Politechniki Białostockiej (SDPB) będą reprezentowali dyscyplinę naukową: informatyka techniczna i telekomunikacja – wyjaśnia Dyrektor Szkoły Doktorskiej PB prof. dr hab. inż. Michał Kuciej.

Rozpoczynamy współpracę z IDEAS NCBR